2 Kasım 2017 Perşembe

ÇIRAK atölye Açılıyor! Üretmek, paylaşmak ve öğrenmek için!

İstanbul Büyük Milas Han’ın 3. Katında Çırak Atölye projesine start veriliyor. Kendi alanında kariyer düşünen gençleri bünyesinde toplayarak önce eğitecek sonra ise onlara iş imkanı dahi sunabilecek bir proje bu. Bir nevi staj yeri de denilebilir.


"1955 yılında yapılan, kaderine terk edilmeye yüz tutmuş Büyük Milas Han’ın 3. Katında ÇIRAK atölye olarak sizlere kapılarımızı açıyoruz. Eski kalabalığından eser kalmamış hanlar bölgesinde, yayıncılıkla birlikte atölye kurma fikri uzun zamandan beri, Çırak ekibi olarak aklımızdaydı. Bu projenin, bizi heyecanlandırdığı gibi sizleri de heyecanlandıracağından eminiz!

İstanbul-Sirkeci tarihi Suriçi’nde bulunan Büyük Milas Han, şu anda yarı yarıya boşalmış, hareketliliğini yitirmiş durumda. Osmanlıdan günümüze üretimin merkezi olan hanlar bölgesi, yerel yönetimler tarafından beş yıldızlı otel yapmak sevdasıyla teker teker gözden çıkartılıyor. Büyük Milas hanı hackleme girişimimiz de tam da burada başlıyor! Üretimden kopmuş olan bir hanı, teknolojinin ve inovasyonun merkezi haline getirerek, dönüştürmek istiyoruz. Serbest çalışma alanı, kafe ve atölyelerden oluşan tesisi, maker hareketi ve eğitim teknolojileri alanında çalışan öğrenci ve profesyonelleri bir araya getirmeye çalışıyor."

Hiç yorum yok: